Sarıyer/ İSTANBUL
ARA

Modüler Fuar Standı

0212 284 15 36

Modüler Fuar Standları, parçaları lego gibi sökülüp takılan ve birden fazla kullanılan standlar için kullanılan bir terimdir. Modüler standlarda kullanılan ana malzemeler alüminyum ve mdflam/suntalamdır. Bu iki ana malzemenin yanı sıra bazı modüler sistem standlarda farklı malzemeler de kullanılabilmektedir. Farklı malzemelerin kullanılma özelliğinin en baskın olduğu stand sistemi ise MAX SİSTEM standlardır.

Modüler standlar kendi arasında birçok farklı sisteme ayrılmaktadır. Bunlardan en yoğun kullanılan sistemler

a. Max Sistem:
Tüm modüler sistem standlar arasında en farklı ve şık olan sistemdir. Bu sistemde kullanılan alüminyum profiller diğer sistemlerde kullanılan alüminyum profillere göre çok daha şık ve pahalıdır. Yine bu sistem standlarda alüminyum ve suntalam dışında cam, tül, pleksi, sisteme uyumlu özel ahşap modüllerin de kullanılabiliyor olması bu sistemi diğer tüm sistemlerden ayıran en büyük özelliktir.

b. Octanorm (Aluset):
Tamamen alüminyum ve suntadan oluşan bu sistem en yaygın sistemdir. Ancak tasarım şıklığı oldukça zayıf olan bu sistem aynı zamanda fuarlarda Standart (Paket) stand olarakta kullanılan sistemdir. En ucuz maliyetli standlar olup, maliyetiyle orantılı olarak kiralama ücreti de diğer sistemlere göre daha düşüktür. Fiyat avantajı tasarımsal dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

c. Mero:
Birer metrelik bağlantılar halinde yapılan bu sistemin mukavemetinin çok iyi olmasına rağmen tasarım yönünden zayıf bir sistemdir. Çok tercih edilen bir sistem değildir.

SIK SORULAN SORULAR
REFERANSLARIMIZ